X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
پایگاه علمی دانشجویان علوم آزمایشگاهی شاهرود

آدرس آی پی:
سیستم عامل:
نسخه: بیت
اندازه تصویر:

پایگاه علمی دانشجویان علوم آزمایشگاهی شاهرود

ایران طب - ویژه دانشجویان گروه های پزشکی و پیراپزشکی 88

صفحه خانگی اضافه به علاقمندی ها
تبلیغات
تبلیغات

معرفی سایت به دوستان

 
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:


لوگو

خوش آمدید
موضوع: | نویسنده: مهدی حکیمی

 

 هنری را ما هممون می شناسیم اره همون هنری خودمون ... همون که اسم هماتوش لرزه بر انداممون میندازه! (مثل اسم نوریان!!!) ... حالا  شاید برای بسیاری جالب باشه که ایشون کین ؟! برای خودم که جالب بود ... دکتر John Bernard Henry  کسی بود که یک عمر در جهت اسایش بشریت خدمت کرد زندگی نام زیر هم ترجمه نامه یکی از همکاران بسیار نزدیک دکتر است که بعد مرگش منتشر کرد . اخر نامه هم زمان تشییع جنازشو گفته ..... سعی می کنم در قسمت دوم این بحث هم در مورد نحوه انتشار کتابش و ادامه دهندگان اون مطلب جمع اوری کنیم تا بدونیم که چه کسانی و با چه زحمتی در رساندن این رشته به این سطح تلاش کردند . 

 

دانشگاه ویرجینیا محلی است که باید دنبال نویسندگان کتاب هنری دیویدسون گشت . به اختصار نام این دانشگاه را vcu می گویند . محل مورد نظر ما دانشکده پاتولوژی است . (http://www.vcu.edu) . در شهر المیرای نیویورک بزرگ شد . از دبیرستان کاتولیک المیرا فارغ التحصیل شد (امروزه به این مدرسه Notre Dame High Schoo میگن) . پس از فارع التحصیلی او به طور داوطلبانه برای خدمت سربازی به نیروی دریایی امریکا رفت و در سال های 1946 تا 1948 به عنوان پزشک یار خدمت کرد .


 بعد از خدمت سربازی به دانشگاه پزشکی و دندان پزشکی روچستر رفت و در سال 1956 فارغ التحصیل شد و به قول ما دکتر شد ... ! دکتر هنری دوران کاراموزی خودش را در دانشگاه واشینگتن در بیمارستان بارنز در سنت لوییس گذراند (1956). دکتر هنری تخصص خودش را در رشته اسیب شناسی در دو دانشگاه پزشکی پروتستانی کلمبیا (1958) و همچنین بیمارستان دانشگاه هارواد (1960) به پایان رساند . دکتر هنری در سال 1960 جز هئیت علمی دانشگاه فلوریدا در گینسویل به عنوان مدیر ازمایشگاه اسیب شناسی عمومی و استادیار اسیب شناسی شد . بعد از 4 سال اومد به شمال نیویورک و تا سال 1979 در اونجا  به عنوان مدیریت ازمایشگاه اسیب شناسی خدمت کرد . او در طول خدمت خود در SUNY Upstate Medical University (همون دانشگاهی که تو شمال نیویورکه) مسئول تاسیس دانشکده پرستاری و بهداشت حرفه ای هم شد .


در سال 1979 او به عنوان رئیس دانشکده پزشکی جورج تاون و مدیر اجرائی استخدام شد و تا سال 1985 خدمت کرد . بعد این سال دکتر هنری به شمال نیویورک برگشتند  اما ایندفعه با سمت مدیر عامل و رئیس ! . در سال 1992 دکتر هنری به دانشکده اسیب شناسی دانشگاه SUNY Upstate برگشتند و مسئول بخش پیوند پزشکی دانشکده شدند . دکتر پس از این سالها در سال 2005 از دانشگاه SUNY Upstate Medical University بازنشسته شد .

دکتر هنری از سال 1957 تا سال 1968 در نیروی دریایی تحت عنوان ستوان (نیروی پزشکی) خدمت کرد بعد از این مدت تا سال 1992 جز نیروی دریایی بود و در سال 1992 بازنشسته شد . در سال 1992 کاپیتان هنری مدال تقدیر شایسته به علت موفقیت برای اجرای استثنایی  پیشبرد نیروی دریایی در مرکز پزشکی را دریافت کرد (وزیر نیروی دریایی بهش تقدیم کرد در ژانویه 1991 در نیویورک ... این یادم رفت) . دکتر به غیر از اینا توسط نیروی دریایی و همچنین دانشگاه نیویورک کلی مدال دیگه هم کسب کردند . 

 

 

 

با اینهمه کاری که دکتر داشت یعنی هئیت علمی دانشگاه ها ، خدمت در نیروی دریایی و ... هنری هفت ویرایش از کتاب بسیار معروف خودش یعنی Clinical Diagnosis and Management by Laboratory Methods را توسط انتشارات W. B Saunders Co منتشر کرد .ایشون همچنین 250 مقاله پزشکی را منتشر کردند . دکتر همچنین به مدت 10 سال جز هئیت مدیره بانک Skaneateles و 7 سال هم جز هئیت مدیره کلوب Skaneateles بود یک سال هم مدیرش بود .


دکتر هنری در بسیاری از سازمان های علمی نقش سازمانی و نقش هدایت محوری داشت برای نمونه در American Board of Pathology, the American Society of Clinical Pathologists (ASCP), the College of American Pathology (CAP), و the Armed Forces Institute of Pathology.

حالا رسیدیم به زندگی شخصیش ، دکتر به مدت 56 سال است که با همسری که عاشقش است زندگی می کند یعنی جرجت ! 6 تا فرزند دارن و 12 تا نوه (اینم اسم نوه هاشوون : Joshua Mayer, Kevin Mayer, Gregory Mayer, Caroline Paganussi, Claire Paganussi, Matthew Paganussi, Gabrielle Henry, Adrienne Henry, Kristen Henry, Jack Henry, William Henry and Colin Henry).بیشتر فرزنداش هم دکتر هستند .  دکتر در تاریخ 04.12.2009 به رحمت خدا رفت و اینم پایان نامه بود که خود متنو براتون میذارم (مراسم تشییع)  روحش شاد . 

 

بر گرفته از: lab-sciences.blogfa.com